Olympiáda v jude Žilinského kraja - 41. ročník

2. kolo Olympiády v Kysuckom Novom Meste 17. marca 2018

V sobotu 17. marca 2018 sa v Mestskej športovej hale v Kysuckom Novom Meste konalo 2. kolo 41. ročníka Turnaja Olympijských nádejí v Jude.

Zúčastnilo sa ho 157 pretekárov z 12 klubov zo stredného a východného Slovenska a niekoľko pretekárov z Čiech. Naše mesto, ako aj niekoľko okolitých obcí, reprezentovalo 19 pretekárov klubu Judo San KNM.

Turnaj Olympijských nádejí je celoročná séria turnajov pôvodne určená pre začiatočníkov i pokročilých judistov nášho kraja. Dnes už dávno prekročila hranice kraja a navštevujú nás kluby z väčšej časti Slovenska a príležitostne i z Poľska a Čiech.

Naši pretekári sa nedali zahambiť a na domácej pôde ukázali, že tréningom venujú náležitú pozornosť a snahu.

Viacerí naši pretekári sa zúčastnili takejto súťaže po prvýkráť. Mali možnosť vyskúšať si na vlastnej koži ako chutí výhra i prehra, keď sa ide naozaj a naostro.

Výsledky

  • Koraja Jakub - 3. miesto (kategória MU9-24: Super mini [2011-2010] do 24 kg, chlapci, 4 pretekári)
  • Jarošík Ivan - 4. miesto (kategória MU9-26: Super mini [2011-2010] do 26 kg, chlapci, 4 pretekári)
  • Brodňan Jakub - 4. miesto (kategória MU9-30: Super mini [2011-2010] do 30 kg, chlapci, 4 pretekári)
  • Ščambová Alexandra - 3. miesto (kategória MU9-34: Super mini [2011-2010] do 34 kg, chlapci, 3 pretekári)
  • Chovancová Dominika - 1. miesto (kategória FU9-34: Super mini [2011-2010] do 34 kg, dievčatá, 3 pretekári)
  • Kublová Laura - 2. miesto (kategória FU9-34: Super mini [2011-2010] do 34 kg, dievčatá, 3 pretekári)
  • Marošník Patrik - 4. miesto (kategória MU11-30: Mini [2009-2008] do 30 kg, chlapci, 4 pretekári)
  • Kuchár Matej - 1. miesto (kategória MU11-36: Mini [2009-2008] do 36 kg, chlapci, 5 pretekárov)
  • Vlček Samuel - 2. miesto (kategória MU11-36: Mini [2009-2008] do 36 kg, chlapci, 5 pretekárov)
  • Brodňan Branislav - 3. miesto (kategória MU11-38: Mini [2009-2008] do 38 kg, chlapci, 5 pretekárov)
  • Adamčík Nicolas - 4. miesto (kategória MU11-38: Mini [2009-2008] do 38 kg, chlapci, 5 pretekárov)
  • Ozsvaldová Michaela - 2. miesto (kategória U11-28: Mini [2009-2008] do 28 kg, zmiešané, 4 pretekári)
  • Kotrč Tomáš - 2. miesto (kategória U11-40: Mini [2009-2008] do 40 kg, zmiešané, 4 pretekári)
  • Kubaščíková Lucia - 1. miesto (kategória U11-50: Mini [2009-2008] do 50 kg, zmiešané, 4 pretekári)
  • Pečalka Matej - 3. miesto (kategória MU13-46: Mladší žiaci [2007-2006] do 46 kg, chlapci, 4 pretekári)
  • Kotrč Samuel - 2. miesto (kategória MU13-60: Mladší žiaci [2007-2006] do 60 kg, chlapci, 4 pretekári)
  • Fujašová Vanessa - 2. miesto (kategória FU13-50: Mladší žiaci [2007-2006] do 50 kg, dievčatá, 3 pretekári)
  • Handlír Timotej - 5. miesto (kategória MU15-55: Starší žiaci [2005-2004] do 55 kg, chlapci, 5 pretekárov)
  • Varga Maximilán - 4. miesto (kategória U15-45: Starší žiaci [2005-2004] do 45 kg, zmiešané, 5 pretekárov)

Plagát

Plagát: Turnaj olympijských nádejí v Jude oblasť Sever, 2. kolo, 41. ročník, 17.3.2018, Mestská športová hala Kysucké Nové Mesto

Poďakovanie patrí Mestskému kultúrno športovému stredisku Kysucké Nové Mesto, ktoré nám umožnilo usporiadať turnaj v našom meste.

Parkovanie: v blízkosti Mestskej športovej haly KNM, alebo v okolí Strednej odbornej školy strojníckej na ulici Športovej.

Oficiálne výsledky

Výsledky kola, priebežné hodnotenie v ročníku.